25.05.2020

  • ÇAYKUR'dan yapılan yazılı açıklamada, yerel bir internet sitesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) haberiyle ÇAYKUR'a karşı algı oluşturulmaya çalışıldığı belirtildi.

  • Habere konu olan ve Kurum adına son derece rahatsızlık uyandıran iddiaların, başka mecralarda da yer aldığı, bu şekilde kurum çalışanlarının tamamına hastalık bulaşmış algısının oluşturulmaya çalışıldığı savunuldu.

  • ÇAYKUR üzerinden yapılan haber içeriğinde ise genelleyici, art niyetli, yıpratıcı, sorgulayıcı, yapıcı olmadığı izlenimi veren bir dil kullanılmıştır.

  • Toplu mekanlardan sosyal tesisler, çay bahçesi ve yemekhane hizmetlerine geçici olarak son verilmiş, istisnai yerlerde ise seyrek oturma ve önerilen mesafe kurallarına riayet edilmektedir.

01/04/20 17:05

ÇAYKUR'dan 'koronavirüs' haberleriyle ilgili suç duyurusu

ÇAYKUR, yerel bir internet sitesinde yer alan daha sonra da başka mecralarda kullanılan "ÇAYKUR'da virüs alarmı", "Virüs işçilere bulaştı" başlıklı haberlerle ilgili söz konusu haber sitesi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. ÇAYKUR'dan yapılan yazılı açıklamada,...

Memurlar ·

ÇAYKUR'dan 'koronavirüs' haberleriyle ilgili suç duyurusu

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin